Galeria TAYGER

Płock, ul. Królewiecka 2
województwo mazowieckie

HISTORIA

Galeria TAYGER – Centrum Handlowe TAYGER, jako pierwsze centrum handlowe w Płocku powstało w marcu 1996 roku. Obiekt zbudowano na miejscu zabytkowej odlewni Zespołu Fabryki Maszyn Rolniczych M.S. Sarny.
W latach 2010-2020 obiekt rozbudowano i dostosowano do wymogów obiektu typu galerii handlowej.
W 2020 roku z powodu stanu epidemii COVID -19, wprowadzono podział Galerii na strefy handlowo – usługowe, o powierzchni poniżej 2000 m², co zagwarantowało możliwość ciągłego funkcjonowania obiektu, mimo wprowadzanych obostrzeń – zakazów handlu w obiektach typu galeria.

OBIEKT

Galeria posiada dwie kondygnacje oraz odrębny budynek od strony ul. Kaczmarskiego – obecnie mieści się w nim Hurtownia sportowa. Do budynków przylegają dwa parkingi  - 75 stanowisk, od strony ul. Bielskiej oraz ul. Kaczmarskiego (wjazd od ul. Sienkiewicza). Z racji lokalizacji obiektu, w ścisłym centrum Płocka, na terenie Starego Miasta – w strefie płatnego parkowania, naszym atutem jest bezpłatny parking przewidziany dla naszych Klientów. W pobliżu znajduje się Teatr Dramatyczny oraz szereg zabytkowych ulic i kamienic. Między innymi najważniejsza ulica Starego Miasta – ulica Tumska, główny deptak prowadzący do Wzgórza Tumskiego.

 

PŁOCK

… jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Usytuowany jest nad Wisłą w odległości ok. 100 km od Warszawy, Łodzi oraz Torunia. Położony jest na prawym brzegu Wisły, na wysokiej 53 metrowej skarpie, co gwarantuje zachwycające widoki na rzekę. Prócz przepięknej panoramy do dyspozycji mieszkańców oraz licznie przybywających turystów, pozostaje 5 km alejek spacerowych na wzgórzu, z miejscami widokowymi, zwiedzanie Katedry Płockiej a wieczorami podziwianie iluminacji świetlnej zabytkowego mostu. Poniżej wzgórza znajduje się Amfiteatr płocki, który został w 2008 roku przebudowany i zadaszony – jest miejscem wielu ciekawych imprez kulturalnych. W 2010 roku u podnóża wzgórza, wzdłuż linii brzegowej wybudowano molo spacerowe na Wiśle, o długości ponad 350 m zakończone kawiarnią. Molo jest jednym z elementów portu jachtowego – mariny na ok. 100 jachtów. Słynie ono z licznych sesji zdjęciowych nowożeńców. W 2014 roku ukończono remont bulwarów płockich. Poza remontem chodników, parkingów, wymianą oświetlenia oraz nowego zagospodarowania zieleni, wybudowana została ścieżka rowerowa, plac zabaw dla dzieci oraz zaplecze gastronomiczne. Stary bulwar zmienił się w przepiękną promenadę spacerową. W uliczkach graniczących ze wzgórzem Tumskim znajdują się hotele oraz restauracje – idealna baza dla turystów.

Co roku, w naszym mieście przygotowywany jest szeroki wachlarz imprez kulturalnych. Na niektóre z nich, przybywają ludzie z całej Polski. Jedną z takich imprez jest Audioriver – festiwal muzyki elektronicznej, organizowany na plaży nad Wisłą. Ilość uczestników festiwalu „zalewa” nie tylko plaże, bulwar oraz Wzgórze tumskie ale całe Stare Miasto. Kolejną imprezą, z której słynie Płock jest Jarmark Tumski. Jest to również impreza plenerowa, organizowana od 2009 roku. Przyciąga kolekcjonerów , artystów rękodzieła oraz producentów regionalnych i tradycyjnych wyrobów spożywczych z całej Polski. W ten wyjątkowy weekend ul. Tumska zapełniona jest wystawcami a przed Ratuszem miejskim organizowany jest szeroki wachlarz imprez m.in. koncerty. Przy organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, nasze miasto nigdy nie zapomina o „najmłodszych”, dla których przygotowane są zawsze liczne atrakcje. Niewątpliwie jednak, największą z atrakcji Płocka dla dzieci, jest możliwość odwiedzenia Ogrodu Zoologicznego, który oprócz zwiedzania ma w swojej ofercie liczne imprezy.

Spośród wszystkich obiektów handlowych typu galeria – TAYGER, jest najbliżej położony Starówki. Nie pozostaje nam nic innego, jak serdecznie zaprosić, coraz liczniej przybywających turystów do odwiedzenia naszej galerii.

CO  NAS  WYRÓŻNIA 

  • Od listopada 2020 roku po dokonaniu modernizacji, umożliwiającej podział obiektu na strefy, jesteśmy jedyną galerią na terenie Płocka, nieustannie czynną dla Klientów.
  • Asortyment odzieżowy naszych sklepów, zaspokoi wszelkie gusta oraz Klientów w każdym przedziale wiekowym. Oferują,  począwszy od odzieży dziecięcej, przez modne marki młodzieżowe a kończąc na eleganckiej odzieży dla Pań i Panów. Sprzedawcy kładą nacisk na dobrej jakości materiały, więc promują towary polskich producentów. W związku z dużą ilością butików posiadających w swojej ofercie odzież okolicznościową, słyniemy jako miejsce idealne aby ubrać całą rodziną, od najmłodszego do najstarszego, na imprezę rodzinną m.in. chrzty, komunie, wesele itp.

Podział na strefy w galerii:

  • Do lokali w strefie A1 - wejście nr 1 (Królewiecka - Tumska) lub wejście od strony ul. Kaczmarskiego
  • Do lokali w strefie A - wejście nr 2 (Królewiecka - Bielska) lub wejściem od strony ul. Bielskiej
  • Do lokali w strefie A2 - dostęp bezpośredni z zewnątrz od strony parkingu ul. Bielskiej